RN731JTTD4811B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4811B05
Description
RES 4.81K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.81kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4811B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4811B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.81kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C