RN731JTTD4810F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4810F50
Description
RES 481 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Resistance :
481Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4810F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4810F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C