RN731JTTD4810D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4810D25
Description
RES 481 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Pbfree Code :
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
481Ohm
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD4810D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4810D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C