RN731JTTD4810D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4810D100
Description
RES 481 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
481Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4810D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4810D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C