RN731JTTD4810B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4810B25
Description
RES 481 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
481Ohm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD4810B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4810B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C