RN731JTTD4810B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4810B10
Description
RES 481 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
481Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W