RN731JTTD4810B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4810B05
Description
RES 481 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Resistance :
481Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4810B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4810B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 481Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C