RN731JTTD47R5F100
Mfr.Part #
RN731JTTD47R5F100
Description
RES 47.5 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47.5Ohm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
yes
Power Rating :
63mW