RN731JTTD47R5D50
Mfr.Part #
RN731JTTD47R5D50
Description
RES 47.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Series :
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
47.5Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD47R5D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R5D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C