RN731JTTD47R5B25
Mfr.Part #
RN731JTTD47R5B25
Description
RES 47.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
47.5Ohm
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD47R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C