RN731JTTD47R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD47R0F50
Description
RES 47 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Resistance :
47Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
RN73
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD47R0F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R0F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C