RN731JTTD47R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD47R0F100
Description
RES 47 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
EAR99
Case Code (Imperial) :
Resistance :
47Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V