RN731JTTD47R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD47R0D100
Description
RES 47 OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
47Ohm
Weight :
2.012816mg
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD47R0D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R0D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C