RN731JTTD47R0C50
Mfr.Part #
RN731JTTD47R0C50
Description
RES 47 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
47Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD47R0C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R0C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C