RN731JTTD47R0C25
Mfr.Part #
RN731JTTD47R0C25
Description
RES 47 OHM 0.25% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
47Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD47R0C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R0C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C