RN731JTTD47R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD47R0B50
Description
RES 47 OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
47Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD47R0B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD47R0B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C