RN731JTTD4752F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4752F25
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
47.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
yes
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD4752F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4752F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C