RN731JTTD4752F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4752F100
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
47.5kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C