RN731JTTD4752B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4752B25
Description
RES 47.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Published :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
47.5kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
800μm
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4752B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4752B25
RN73 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C