RN731JTTD4751F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4751F50
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.75kOhm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD4751F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4751F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.75kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C