RN731JTTD4751F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4751F25
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/16W 0603
e3
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.75kOhm
Datasheets
RN731JTTD4751F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4751F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.75kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C