RN731JTTD4751F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4751F10
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Working Voltage :
75V
Resistance :
4.75kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W