RN731JTTD4751D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4751D10
Description
RES 4.75K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.75kOhm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4751D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4751D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.75kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C