RN731JTTD4751C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4751C50
Description
RES 4.75K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
4.75kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD4751C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4751C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.75kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C