RN731JTTD4751C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4751C25
Description
RES 4.75K OHM 0.25% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
4.75kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C