RN731JTTD4751A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4751A10
Description
RES 4.75K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.75kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4751A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4751A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.75kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C