RN731JTTD4750F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4750F50
Description
RES 475 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
475Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4750F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4750F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 475Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C