RN731JTTD4750F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4750F25
Description
RES 475 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Case Code (Metric) :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
475Ohm
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4750F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4750F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 475Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C