RN731JTTD4750F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4750F100
Description
RES 475 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
475Ohm
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm