RN731JTTD4750F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4750F10
Description
RES 475 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
475Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4750F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4750F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 475Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C