RN731JTTD4750C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4750C25
Description
RES 475 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
475Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Composition :
Thin Film
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W