RN731JTTD4750C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4750C10
Description
RES 475 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
475Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
yes
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm