RN731JTTD4750B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4750B50
Description
RES 475 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
475Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
yes
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4750B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4750B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 475Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C