RN731JTTD4750B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4750B10
Description
RES 475 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
475Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W