RN731JTTD4750B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4750B05
Description
RES 475 OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
475Ohm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm