RN731JTTD4702F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4702F100
Description
RES 47K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
47kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD4702F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4702F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C