RN731JTTD4702D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4702D25
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Case Code (Metric) :
Resistance :
47kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm