RN731JTTD4702D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4702D10
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
47kOhm
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD4702D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4702D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C