RN731JTTD4702C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4702C50
Description
RES 47K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Tolerance :
±0.25%
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
47kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4702C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4702C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C