RN731JTTD4702C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4702C10
Description
RES 47K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
47kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V