RN731JTTD4702B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4702B50
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
47kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW