RN731JTTD4702B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4702B25
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
47kOhm
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
yes
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW