RN731JTTD4702A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4702A25
Description
RES 47K OHM 0.05% 1/16W 0603
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
47kOhm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4702A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4702A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 47kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C