RN731JTTD4702A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4702A10
Description
RES 47K OHM 0.05% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
47kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V