RN731JTTD4701F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4701F50
Description
RES 4.7K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.7kOhm
Datasheets
RN731JTTD4701F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C