RN731JTTD4701F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4701F25
Description
RES 4.7K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.7kOhm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4701F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C