RN731JTTD4701D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4701D25
Description
RES 4.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
2
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%