RN731JTTD4701D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4701D100
Description
RES 4.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
4.7kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4701D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C