RN731JTTD4701C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4701C25
Description
RES 4.7K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
4.7kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4701C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C