RN731JTTD4701B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4701B25
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.7kOhms
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Width :
800μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4701B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701B25
RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C